Laguna w artykule pisma Meblarstwo – Laguna Fabryka Okuć

Laguna w artykule pisma Meblarstwo

Modne i eleganckie rozwiązanie do każdego wnętrza Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna szafa z drzwiami przesuwnymi to nie tylkodopasowana stylem zabudowa […]

Modne i eleganckie rozwiązanie do każdego wnętrza

Dobrze zaprojektowana i funkcjonalna szafa z drzwiami przesuwnymi to nie tylko
dopasowana stylem zabudowa i jej praktyczny układ wewnętrzny, to także doskonały
element dekoracyjny podkreślający charakter domu, mieszkania i samych mieszkańców.

Laguna to polski producent stawiający na jakość i wysoką kulturę pracy swoich okuć, dzięki czemu można być w pełni zadowolonym, posiadając takie szafy i zabudowy. Laguna Fabryka Okuć to innowacyjne, łatwe w montażu i modne rozwiązania systemowe do drzwi, szaf i zabudów, jak i funkcjonalne i niezawodne systemy przesuwne, będące wizytówką mieszkań, dlatego warto inwestować nie tylko w estetykę, ale i w polską markę i polską jakość.

System SUPERIOR Pro R

Dzisiejsze czasy spowodowały, że użytkownicy systemów przesuwnych do zabudów czy szaf silnie zwrócili się ku naturze i coraz bardziej widać starania, by ją mocno wprowadzić do wnętrz. Przebywanie w sprzyjających relaksowi ikojarzących się zprzyrodą przestrzeniach to panaceum na zmęczenie i stres. Jednak wnętrza te nie ograniczają się jedynie do zastosowania florystycznych wzorów – żywe rośliny stają się wszechobecne w każdym zakątku domu czy mieszkania. Są to tzw. wnętrza biofilne, dające wytchnienie, ciszę i silną więź z przyrodą. Modne są ściany w żywej, soczystej zieleni, które idealnie współgrają z dobrze zaprojektowanymi zabudowami czy z szafami z drzwiami przesuwnymi. Doskonale sprawdzą się tutaj nowatorskie i komfortowe systemy przesuwne do zabudów marki Laguna, wnoszące do domów i mieszkań właśnie lekkość przesuwu, spokój i ciszę, tak współgrające z naturą i żywą roślinnością.

Przykładem idealnego wykorzystania może być system nawierzchniowy SUPERIOR Pro R firmy Laguna, stosowany do szerokiej gamy wypełnień, z możliwością regulacji i zastosowania samodomykaczy. System SUPERIOR Pro R to: cicha praca okuć jezdnych łożyskowanych, łatwy i szybki montaż w korpusie lub przed korpusem (konstrukcja w tym przypadku pozostaje niewidoczna) do drzwi mijanych i niemijanych, 2-3-skrzydłowych, umożliwiający pozostawienie tylko 25 mm pomiędzy sufitem a górną krawędzią szafy.

System MULTIOMEGA WIDE

Rok 2021 kontynuuje modę na wypełnienia z połyskiem, przenoszącym wnętrza w sferę luksusu. Od kilku lat prym tutaj wiodą wypełnienia matowe, jednak coraz częściej można zauważyć w aranżacjach wnętrz powracający pełny połysk. Dzięki takiemu wykończeniu szafa czy też zabudowa optycznie powiększy każde wnętrze, a użytkownicy poczują przestronność i wyjątkowy charakter pomieszczenia. Doskonałym przykładem jest tutaj system MULTIOMEGA WIDE firmy Laguna.

Każdy użytkownik doceni ten idealnie pracujący system do zabudów aluminiowych, dający szerokie możliwości indywidualnej aranżacji wnętrza. System MULTIOMEGA WIDE może błyszczeć takim wypełnieniem przesuwnych drzwi, jak i kolorami rączki, np. w powracającym do łask kolorze złota i szampana.

MULTIOMEGA WIDE to: lekkie przesuwanie dzięki prowadnikom łożyskowanym, łatwy montaż, nieograniczona długość zabudowy dzięki zastosowaniu łączników, nowoczesny kształt rączki w wielu modnych kolorach, a dzięki zastosowaniu klipów mocujących nie ma konieczności zakrywania wkrętów.

System UNIFUTURE GLASS

Jeśli mowa o połysku i powiększającym metraż odbiciu światła naturalnego, to warto wspomnieć o umacniającym się trendzie dla drzwi przesuwnych nie tylko z błyszczącym wypełnieniem, ale i z wypełnieniem ze szkła.

Szkło w meblach będzie idealnym uzupełnieniem spersonalizowanych i zindywidualizowanych wnętrz pełnych lekkości i subtelności.

Firma Laguna jest producentem funkcjonalnego systemu jezdnego UNIFUTURE GLASS
do szklanych drzwi przesuwnych do szaf czy też gablotek. UNIFUTURE GLASS jest systemem praktycznym w montażu, ponieważ nie ma potrzeby nawiercania tafli szklanej wypełnienia, bezprogowym, do drzwi mijanych na pojedynczej szynie o podwójnym prowadzeniu, gdzie okucie jezdne z wygięciem niweluje odległości między skrzydłami.

System SLIDE

W nadal modnym stylu loft mamy do czynienia z bardzo interesującym trendem, który łączy w wypełnieniach drzwi przesuwnych prostotę i piękno drewna oraz głębokie kolory. Oznacza to, że coraz większą popularnością cieszą się nie tylko klasyczne skrzydła w odcieniach naturalnego drewna czy też bieli, ale również nieco odważniejsze propozycje. Modny staje się na przykład kolor spokojnej szarości, promiennej żółci, stonowanego głębokiego granatu, zielony czy jego odcień oliwkowy, czerwony, czarny, a także antracytowy. Kulminacyjnym punktem aranżacji, odróżniającym ją od szablonowych standardów będzie zastosowanie drzwi przesuwnych z systemem SLIDE firmy Laguna. System ten pozwala na wykorzystanie i wyeksponowanie bardzo bogatej kolorystyki wypełnień, od klasycznej bieli, przez całą gamę najmodniejszej w sezonie kolorystyki, aż do wyeksponowania zbliżającego nas do natury ponadczasowego drewna ze strukturą np. dębu czy sosny. Naturalne drewno jako wypełnienie szafy ociepli wnętrze pokoju, pozwoli na relaks i odprężenie.

W systemie SLIDE składane drzwi dzięki minimalnemu uskokowi gwarantują powiększony dostęp do szafy, co umożliwia bogatą aranżację wnętrza szafy w kosze, półki i szuflady. System SLIDE to możliwość zastosowania systemu na 2 lub 4 skrzydła, z lub bez prowadzenia dolnego, cicha i komfortowa
praca systemu, ergonomiczne i optymalne wykorzystanie przestrzeni.

Adres i dane kontaktowe:

Laguna Fabryka Okuć S.A.
ul. Maszynowa 32A
80-298 Gdańsk
tel.: +48 58 770 48 00
NIP 525 256 43 48

Rejestracja w Sądzie Rejonowym
VII KRS 0000936019
Prezes Zarządu: Grzegorz Dolny
Kapitał zakładowy: 900 000 PLN


Biuro obsługi klienta
– kraj

Tel. +48 58 770 48 20
Tel. 609 030 164

e-mail: kraj[at]laguna.pl

Biuro obsługi klienta
– export

Tel. +48 58 770 48 10
Tel. 603 219 418
e-mail: exportoffice[at]laguna.pl

Jesteś zainteresowany współpracą? Masz pytania?

Potrzebujesz wsparcia technicznego?

Napisz do nas! – kraj[at]laguna.pl

    Newsletter