Samodomykacze do drzwi i szaf

Samodomykacze do drzwi szaf przesuwnych zapewniają amortyzację i wyhamowanie w momencie gwałtownego zamykania drzwi. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania drzwi przesuwne mogą być zamykane lekko i bezproblemowo. Oferowane przez nas samodomykacze pozwalają uchronić drzwi przed uszkodzeniem podczas ich silnego zamykania.

Nasze samodomykacze do drzwi przesuwnych są proste w montażu i bardzo wytrzymałe. Są niewidoczne w codziennym użytkowaniu szafy i będą służyć w nienaruszonym stanie nawet przy bardzo częstym zamykaniu drzwi.

Samodomykacze do szaf przesuwnych firmy Laguna

Zaprojektowane przez nas systemy samodomykające zostały dostosowane do różnych systemów szaf oraz dopasowane do wagi i wymiarów konkretnych drzwi. Wszystkie nasze samodomykacze łączy zastosowanie wysokiej jakości siłowników, które stanowią wytrzymały pneumatyczny układ tłumiący.

Ich działanie polega na łagodnym wyhamowywaniu drzwi i delikatnym ich domykaniu do boku szafy przesuwnej. W momencie, gdy drzwi znajdą się już na właściwej pozycji, samodomykacz utrzymuje je w docelowym miejscu poprzez ich dociskanie. Niweluje to uciążliwy problem, który często występuje w tego typie szaf, czyli samoprzesuwające się drzwi. Samodomykacze nie pozwalają na samodzielne rozsuwanie się drzwi, co znacznie poprawia komfort użytkowania szafy.

Typy naszych samodomykaczy

Oferujemy kilka rodzajów produktów podzielonych ze względu na rodzaju systemu, do jakiego chcemy je zastosować. Zachęcamy do zapoznania się z ich poszczególnymi rodzajami.

Samodomykacz Outer 40 kg

Samodomykacze do systemów meblowych:

 • samodomykacz Outer 40 kg przeznaczony do szyny K-018 OUTER
 • samodomykacz Simple 40 kg do szyny AOF-050 i systemu SIMPLE REVERS
 • samodomykacz FAST 50 kg do systemów: FAST 25 KG, FAST 50 KG, FAST S, FAST R.

Więcej o naszych korpusach do systemów meblowych można przeczytać na podstronie:
https://laguna.pl/produkty/akcesoria-meblowe/

Samodomykacz Solid 40 kg
Samodomykacz 40 kg

Samodomykacze do systemów aluminiowych:

Wyposażone w samodzielną sprężynę naciągową:

 • samodomykacz Solid 40 kg stanowi element systemu zabudowy: TWIN GAMA, TWIN MULTI, TWIN FLAT, TWIN EPSILON, TWIN LAMBDA, TWIN
 • samodomykacz Solid 60 kg przeznaczony do systemów: INTERO, DELTA, OMEGA, MULTIOMEGA, RAMA, RAMA PLUS, MODERN WIDE, MODERN, SIMA.
 • samodomykacz Solid 80 kg do zabudowy: INTERO, DELTA, OMEGA, MULTIOMEGA, RAMA, RAMA PLUS
 • samodomykacz Solid CENTRO przejezdny działający z obu stron pasujący do systemów: TWIN GAMA, TWIN MULTI, TWIN FLAT, TWIN EPSILON, TWIN LAMBDA, TWIN, INTERO, DELTA, OMEGA, MULTIOMEGA, RAMA, RAMA PLUS.

Wszystkie samodomykacze do systemów aluminiowych będą pasować do toru górnego: SINGLE, SOLID, UNIWERSALNEGO i GAMA. Jedynie Solid 40 kg w dwóch typach pasuje do toru górnego GAMA II.

Posiadające amortyzator gazowy:

 • samodomykacz 40 kg stanowi element systemu zabudowy: TWIN GAMA, TWIN MULTI, TWIN FLAT, TWIN EPSILON, TWIN LAMBDA, TWIN
 • samodomykacz 50 kg do systemów: INTERO, DELTA, OMEGA, MULTIOMEGA, RAMA, RAMA PLUS, MODERN WIDE, MODERN, SIMA.

Więcej informacji o samodomykaczach do systemów aluminiowych znajduje się na podstronie:
https://laguna.pl/produkty/akcesoria-aluminiowe/

Samodomykacz budowlany 50 kg/1 skrzydło + okucie MP-100

Samodomykacze do systemów budowlanych:

 • samodomykacz budowlany 50 kg/1 skrzydło + okucie MP-100
 • samodomykacz Standard 50 kg

Samodomykacze pasują do szyny K-075 i K-076 oraz są przeznaczone do systemów: STANDARD, SYNCHRONIK, PORTA GLASS, PORTA GLASS SYNCHRONIK, SUSPEND 10 i SUSPEND 18.

Szczegółowe informacje odnośnie samodomykaczy do systemów budowlanych można otrzymać na podstronie https://laguna.pl/produkty/akcesoria-budowlane/