Laguna – historia firmy

Ciężka praca, dbałość o najdrobniejsze szczegóły, rodzinna atmosfera i wiara w dążeniu do wyznaczonych celów – wszystkie te cechy złożyły się na to, że na początku lat 90-tych mogła powstać znana obecnie na całym Świecie firma Laguna!

Patrząc teraz w przeszłość jesteśmy pewni, że tych kilka rzeczy było niezwykle ważnych w tamtym okresie i jest istotne nadal. W Lagunie postawiliśmy na: trwałość, jakość oraz najnowsze trendy. Staraliśmy się przez te wszystkie lata dostosowywać się do potrzeb naszych klientów oraz warunków panujących na rynku. Profil działalności firmy ewoluował. Pierwotnie Laguna specjalizowała się w produkcji kabin prysznicowych ze szkła hartowanego, stąd też nazwa. Druga połowa lat dziewięćdziesiątych to kolejne etapy rozwoju naszej firmy. Laguna opracowała i z powodzeniem uruchomiła produkcję okuć budowlanych, meblowych oraz systemy do zabudów w aluminium.

Milenium, czyli 2000 rok to był kolejny krok w funkcjonowaniu firmy. Krok, którego dokonanie było koniecznością. Laguna przeprowadziła się do nowo wybudowanej siedziby, co tylko pozwoliło na przyśpieszenie rozwoju firmy. Był to także okres, w którym Laguna postawiła na wprowadzenie w fabryce systemu zarządzania jakością ISO. Starania te zakończyły się sukcesem i pierwszym w branży meblowej certyfikatem jakości ISO 9001.

laguna budynek front

Każdy kolejny krok
przynosił rozwój firmy.

Każdy kolejny krok przynosił rozwój firmy. Opracowywanie
i wdrażanie nowych technologii pozwoliło na wprowadzenie w 2006 roku na rynek marki Anima Domus. Jego specjalnością jest produkcja ramek aluminiowych, listew krawędziowych oraz systemów do budowy regałów oferowanych pod nazwą AMS (aluminiowe moduły systemowe).
Intensywny rozwój produkcji, wzrost sprzedaży, dbałość
o najmniejsze szczegóły i najwyższą kulturę w obsłudze klienta pozwoliły firmie poszerzyć ofertę o kolejne wyroby do szaf, drzwi i zabudów, także oświetlenia LED. W roku 2012 Laguna rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego usytuowanego w Gdańsku w Parku Przemysłowo- Technologicznym „Maszynowa”. W 2013 roku Laguna zakończyła budowę zakładu, wprowadziła się do nowej siedziby.

Ostatnie lata to rozwój oraz dopracowanie nowych rozwiązań.

Najważniejszym z nich było wprowadzenie na rynek marki Gustavson. Produkcja kaset i systemów do drzwi przesuwnych była odpowiedzią na zapotrzebowanie klientów, w dużej części także tych zagranicznych. Okazało się, że starannie wykonane kasety do efektownie prezentujących się wnętrz stały się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.
W 2020 roku świętująca 27 urodziny, Laguna nie zamierza poprzestać na osiągniętych już sukcesach. Stabilny rozwój, podnoszenie standardów i wyznaczanie sobie nowych celów to plan na najbliższe lata!

13.1 MiniCabinet GLAMOUR

Słowo „Laguna” pochodzi z języka włoskiego. Oznacza ono część morza odciętą od niego przez lido, rafę barierową lub atol.

To, co charakteryzuje naturalne laguny to możliwość wzięcia w nich relaksującej, zdrowej kąpieli, ale także duże różnice między przypływem i odpływem. Właśnie tak rozumiemy rynek – Jest to nieustające dostosowywanie się do potrzeb naszych klientów oraz warunków panujących na rynku.

Nowe inwestycje w oprzyrządowanie i maszyny, pozwoliły firmie rozszerzyć ofertę Laguna o systemy do zabudów stalowych.