История бренда Laguna

«na palcach, bez gwałtownych ruchów. Wciąż dalej i dalej, lepiej i więcej.»

Motto, które często powtarzamy między sobą w Laguna

Rok 1993 nie należał do łatwych. Po rozpadnięciu się bloku wschodniego, Polska powoli odrabiała straty. Polski biznes był praktycznie nie znany na świecie, zaś tam, gdzie cokolwiek o nas wiedziano, nie cieszyliśmy się renomą należną naszemu krajowi.

To właśnie w tych czasach postawiliśmy w firmie Laguna na nasze wartości: trwałość, jakość, najnowsze trendy.

Do osiągnięcia tych ambitnych celów dochodziliśmy ciężką praca oraz dbałością o szczegóły.

Pierwotnie Laguna specjalizowała się w produkcji kabin prysznicowych ze szkła hartowanego, stąd też nazwa.

Słowo „Laguna” pochodzi z języka włoskiego. Oznacza ono część morza odciętą od niego przez lido, rafę barierową lub atol. To, co charakteryzuje naturalne laguny to możliwość wzięcia w nich relaksującej, zdrowej kąpieli, ale także duże różnice między przypływem i odpływem.

Właśnie tak rozumiemy rynek w Laguna – Jest to nieustające dostosowywanie się do potrzeb naszych klientów oraz warunków panujących na rynku.

Druga połowa lat dziewięćdziesiątych to kolejne etapy rozwoju naszej firmy. Laguna opracowała i z powodzeniem uruchomiła produkcję okuć budowlanych, meblowych oraz systemy do zabudów w aluminium.

Millenium, czyli magiczna data roku 2000 dla firmy Laguna była przełomowa. W tym okresie firma przeprowadziła się z wynajmowanego  w  Gdańsku zakładu  do nowo  zakupionej  fabryki  w Pruszczu Gdańskim.  W tym samym czasie właściciele  Laguna podjęli decyzję o wprowadzeniu w fabryce systemu zarządzania jakością  ISO. Starania te zakończyły się sukcesem i pierwszym w branży meblowej  certyfikatem  jakości ISO 9001.

Nowe inwestycje w oprzyrządowania i maszyny, pozwoliły firmie rozszerzyć ofertę Laguna o systemy do zabudów stalowych .

W roku 2006 firma Laguna wprowadziła na rynek nową markę Anima Domus, której specjalnością jest  produkcja ramek aluminiowych, listew krawędziowych oraz systemów do  budowy regałów oferowanych pod nazwą AMS  (aluminiowe moduły  systemowe) Intensywny  rozwój produkcji, wzrost sprzedaży, dbałość o najmniejsze szczegóły i najwyższą kulturę w obsłudze klienta pozwoliły firmie poszerzyć ofertę o kolejne wyroby do szaf, drzwi i zabudów  także o  oświetlenia LED. W roku 2012 Laguna rozpoczęła budowę nowego zakładu produkcyjnego usytuowanego w Gdańsku w Parku Przemysłowo- Technologicznym „Maszynowa”. W 2013 roku Laguna zakończyła budowę zakładu, wprowadziła się do nowej siedziby.